Orlické hory mají co nabídnout i v podzimní sezóně

Orlické hory nejsou jen zimním lyžařským středisekem, svou dovolenou či prima víkendy zde můžete trávit i na podzim. Jak? To se dozvíte v našem článku.

V první řadě zde najdete dostatek dobře značených cyklotras, která vás zavedou na zajímavá místa. Každý víkend můžete využít cyklobusy, které vás vyvezou až na hřebeny Orlických hor.

Například přímo v okolí našeho penzionu najdete jak méně náročné trasy vhodné pro rodiny s dětmi, tak i trasy pro zkušené jezdce. Mnohé trasy vás zavedou ke kulturním památkám, jako jsou zámky a zříceniny. Poznat ale můžete i krásnou přírodu v přírodních rezervacích a údolích.

Kdo má radši plavání, dá jistě přednost krytém bazénu v Dobrušce, kde najdete jak plavecký bazén, tak dětský bazén či vířivku a saunu.

Máte-li sebou děti, určitě nesmíte vynechat “Kačenčinu pohádkovou říši”. Jedná se pohádkovou hru, kterou každoročně pořádají horské obce sdružené v “pohádkové říši” Orlických hor. Ke hře „Putování po Kačenčině pohádkové říši“ potřebujete zakoupit Vandrovní knížku, která je k dostání v informačních střediscích a ve sdružených obcích. Do vandrovní knížky pak společně s dětmi budete sbírat jednotlivá razítka horských obcí (celkem jich je 29) a kolky z restaurací na cestě, muzeí, kulturních zařízení atd.

Chráněným přírodním výtvorem a oblíbeným výletním místem je Zemská brána v Orlických horách. Jedná se o skalnatý úsek Divoké Orlice, kde řeka vyhloubila krásné údolí v pevných rulách. Zemská brána je rezervací – touto byla vyhlášena v roce 1987 a její celková rozloha čítá 88,2 ha, nachází se v nadmořské výšce 570 až 650 m n.m. Na strmých svazích říčního údolí se zde nacházejí zajímavé a horolezecky využívané skalní útvary.

Kamenný most – tento most přes Divokou Orlici je bezesporu jednou z dominant přírodní rezervace Zemská brána. Byl postaven v letech 1900–1903 a na jeho stavbě se podíleli i italští odborníci. Technický stav mostu se však časem (vlivem povětrnostních podmínek a zejména povodní) zhoršil. V letech 2004 až 2005 prošel původní most kompletní rekonstrukcí. Pískovcové kameny byly pečlivě rozebrány, uskladněny a použity znovu na obložení mostu tak, aby byla co nejvíce zachována jeho původní podoba.

Více informací o tom, kam na výlet v blízkosti našeho penzionu, najdete v sekci Okolí. Rezervaci pobytu můžete udělat kdykoliv z pohodlí domova v sekci Rezervace a novinky z penzionu, či akce, které pro vás chystáme, jsou k dispozici v rubrice Aktuality.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Mohlo by se vám také líbit...